Ultimate Illustrated Dictionary for Children

Are you a parent bringing up your child in a bilingual family? Are you trying to develop his or her vocabulary not only in the mother tongue, but also in a foreign language? Are you looking for a method that will make this responsible task easier for you?

Or maybe you just want your child to start their adventure with learning foreign languages from an early age? So, you are wondering how you can give him or her a better start and future success?

Regardless of the reason for your determination, I will confirm that you are right in your choice. After all, as parents we care for the best development of our children.

So, imagine that your toddler can communicate in several foreign languages from an early age. I do not mean using expensive tutoring or participating in various programs and innovative tutoring schools. In the privacy of your home, you can help your child learn basic words in a foreign language in a form of fun loved by children!

Sounds like a dream, right? Now you can bring this dream closer.

Give your child the world’s first illustrated multilingual dictionary for children, and not only!

 

Trochę po polsku

 

Jestem nadal biznesmenem, ale już nie tak aktywnym w sprawach mojej globalnej działalności przedsiębiorczej, jak kiedyś. Teraz mam wolność koncentrowania się na rzeczach, które nazywam swoją pasją. Jako autor tego wielojęzycznego słownika, mam ogromną przyjemność dzielić się swoją pasją do nauki języków ze światem. Nazywam się Philipp Sienkiewicz i jestem 40-latkiem, który znalazł nowe powołanie jako aktor, artysta i lingwista.

Podczas moich podróży po całym świecie nauczyłem się doceniać piękno i różnorodność języków i kultur. Uważam, że język ma moc łączenia ludzi i tworzenia zrozumienia między różnymi kulturami i społecznościami. Dlatego poświęciłem się tworzeniu wielojęzycznego (Polski, Angielski, Niemiecki, Hiszpański, Francuski, Włoski i Chiński) słownika, który celebruje bogactwo języka i promuje zrozumienie lingwistyczne i kulturowe.

Mój słownik koncentruje się zwłaszcza na dzieciach, ponieważ ich zdolność do przyswojenia języka jest największa do 6. roku życia. Do tego momentu aparat mowy jest elastyczny i potrafi nauczyć się w taki sposób języka, że osoba będzie w stanie posługiwać się językiem na poziomie natywnym. Warto zwrócić uwagę na to, że 2/3 ludności świata jest albo dwujęzyczna albo wielojęzyczna.

Warto też wspomnieć o tym, że nauka języków, a zwłaszcza posługiwanie się więcej niż jednym biegle, wpływa bardzo na możliwości poznawcze, kreatywne dzieci. Badania naukowe wykazują, że dzieci dwujęzyczne i wielojęzyczne mają lepsze zdolności rozwiązywania problemów, wykazują się większą elastycznością myślową oraz mają lepsze umiejętności komunikacji interpersonalnej. Uczenie się więcej niż jednego języka od najmłodszych lat sprzyja rozwojowi funkcji wykonawczych, takich jak kontrola uwagi, pamięć robocza czy elastyczność poznawcza.

Warto również wspomnieć, że korzyści płynące z nauki języków nie ograniczają się tylko do dzieci. Dorosłe osoby, które uczą się języków obcych, również doświadczają pozytywnych zmian w funkcjonowaniu mózgu. Nauka języków może wspierać zdolności poznawcze, opóźniać procesy starzenia mózgu i zmniejszać ryzyko wystąpienia chorób neurodegeneracyjnych, takich jak choroba Alzheimera.

Ale mój projekt nie polega tylko na tworzeniu narzędzia dla uczących się języków. Chodzi o stworzenie społeczności entuzjastów języków, którzy podzielają moją wizję bardziej połączonego i empatycznego świata. Jako aktor i artysta, rozumiem, jak ważne są kreatywność i wyobraźnia w nauce języków. Dlatego mój słownik jest wypełniony różnorodnymi zdjęciami, które sprawiają, że nauka jest zabawna i angażująca dla ludzi w każdym wieku.

Nie ważne, czy jesteś uczącym się języków, który chce poszerzyć swoją wiedzę i zrozumienie różnych języków, czy też jesteś wydawcą szukającym pasjonującego i zaangażowanego partnera, zapraszam Cię do dołączenia do mnie w tej podróży ku większemu zrozumieniu lingwistycznemu i kulturowemu. Zamów swoją kopię mojego wielojęzycznego słownika jeszcze dziś i rozpocznij swoją podróż ku bardziej połączonemu i empatycznemu światu.

Zachęcam więc do korzystania z mojego wielojęzycznego słownika, zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Wspólnie możemy odkrywać piękno języków i czerpać korzyści z nauki na różnych etapach życia.